کابوس عجیب چوپانان در کشورهای عربی. این حیوان که به کابوس چوپانان این مناطق شهرت دارد، حدود سی تا چهل سال عمر می‌کند، از گرگ قوی‌تر است و می‌تواند شتر، اسب و استر را در چشم برهم زدنی از پای درآورد. وبسایت باشگاه خبرنگاران: چوپانان و صحرانشینان در کشورهای عربی مانند عراق، اردن و عربستان و… می‌گویند یک موجود به نام «حیوان الشیب» وجود دارد که نتیجه جفت گیری گرگ و کفتار است و رنگ خاکستری دارد. این حیوان که به کابوس چوپانان این مناطق شهرت دارد، حدود سی تا چهل سال عمر می‌کند، از گرگ قوی‌تر است و م ...

کابوس عجیب چوپانان در کشورهای عربی

این حیوان که به کابوس چوپانان این مناطق شهرت دارد، حدود سی تا چهل سال عمر می‌کند، از گرگ قوی‌تر است و می‌تواند شتر، اسب و استر را در چشم برهم زدنی از پای درآورد.

وبسایت باشگاه خبرنگاران: چوپانان و صحرانشینان در کشورهای عربی مانند عراق، اردن و عربستان و… می‌گویند یک موجود به نام «حیوان الشیب» وجود دارد که نتیجه جفت گیری گرگ و کفتار است و رنگ خاکستری دارد.

این حیوان که به کابوس چوپانان این مناطق شهرت دارد، حدود سی تا چهل سال عمر می‌کند، از گرگ قوی‌تر است و می‌تواند شتر، اسب و استر را در چشم برهم زدنی از پای درآورد.


 

کابوس عجیب چوپانان در کشورهای عربی

کابوس عجیب چوپانان در کشورهای عربی

کابوس عجیب چوپانان در کشورهای عربی

کابوس عجیب چوپانان در کشورهای عربی

کابوس عجیب چوپانان در کشورهای عربی

کابوس عجیب چوپانان در کشورهای عربی

کابوس عجیب چوپانان در کشورهای عربی


کشف جسد دومین قربانی حادثه شهران

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، از پیدا شدن جسد دومین قربانی حادثه انفجار لوله گاز در منطقه کوهسار شهران خبر داد.

خبرگزاری آنا: سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، از پیدا شدن جسد دومین قربانی حادثه انفجار لوله گاز در منطقه کوهسار شهران خبر داد.

جلال ملکی درخصوص کشف جسد دومین مفقودالاثر حادثه انفجار لوله گاز در کوهسار شهران گفت: روز گذشته مسئولان مترو تماس گرفته و اعلام کردند که بیل مکانیکی پیدا شده است، بر همین اساس امدادگران راهی محل شدند و پس از ایمن‌سازی محل و برداشتن خاک‌ها و آهن‌ها به بیل مکانیکی رسیدند. سقف بیل مکانیکی بریده شد و پس از ساعت‌ها تلاش حدود یکساعت قبل جسد دومین قربانی این حادثه کشف شد.

وی ادامه داد: آتش‌نشانان موفق شدند جنازه مرد ۴۳ ساله ایرانی را از زیر خروارها خاک خارج کنند. این فرد راننده بیل مکانیکی است که بعد از معاینات اولیه مشخص شد، در دقایق نخستین حادثه انفجار لوله گاز در شهران جان خود را از دست داده است.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران بیان کرد: جسد تحویل عوامل نیروی انتظامی شد و با یافتن جسد این مرد، محل به پرسنل مترو تحویل داده شد. با پیدا شدن این جسد، هر دو متوفی این حادثه که هر دو نیز در ابتدا مفقودالاثر شده بودند، پیدا شده و تحویل مقامات انتظامی شد.

بامداد جمعه ۲۸خرداد، در پی حادثه انفجار لوله گاز در منطقه شهران دو نفر ناپدید شده بودند که با کشف جسد هردو، اکنون عملیات جست وجو به پایان رسیده است.


«پاگنده» درگذشت

کارلو پدرسولی (معروف به باد اسپنسر)، بازیگر ایتالیایی که در ایران با فیلم های خاص وسترن معروف شده بود درگذشت.

عصر ایران: کارلو پدرسولی (معروف به باد اسپنسر)، بازیگر ایتالیایی که در ایران با فیلم های خاص وسترن معروف شده بود درگذشت.

او در سال ۱۹۷۵ میلادی در فیلم «پاگنده به هنگ کنگ می رود» و در ۱۹۷۸ «پاگنده به آفریقا می رود» بازی کرد که بعدها با نمایش این فیلم در ایران به شهرت فراوانی بین هموطنانمان رسید.

اسپنسر بیشتر به خاطر حضور در فیلم‌های به سبک وسترن اسپاگتی همراه با «ترنس هیل» شهرت دارد. وی با «ترنس هیل» 18 فیلم سینمائی مشترک کار کرده است.

او در آثاری چون «امروز می‌کشیم، فردا می‌میریم» «فراتر از قانون»، «پنج مرد نظامی»، «دزدان دریایی بالاکی»، «پاگنده»، «مواظب باش، عصبانی می شیم»،«پاگنده به هنگ کنگ می‌رود»، «پاگنده به آفریقا می‌رود»، «پاگنده به مصر می‌رود»،«بادی به غرب می‌رود» و…ایفای نقش کرده است.

وی سالها به عنوان یک شناگر حرفه ای و بازیکن واترپلو که حتی به رقابت های المپیک نیز رفته است شناخته می شده اما هیچ وقت نتوانست در شنا به موفقیت های جهانی برسد و آن را نیمه کاره رها کرد و به بازیگری و نویسندگی روی آورد. او روز گذشته در سن ۸۶ سالگی درگذشت.
 

«پاگنده» درگذشت

«پاگنده» درگذشت

«پاگنده» درگذشت

«پاگنده» درگذشت


اختراع‌های باور نکردنی هندی‌ها

هندی ها از دیر باز در اختراع و نوآوری های تازه از سرآمدان جهان بوده اند اختراعاتی کرده اند در دنیای امروز بسیار پرطرفدار هستند و بعضی از آنها نیز جزو ملزومات اولیه حیات به حساب می‌آیند.

وبسایت باشگاه خبرنگاران: هندی ها از  دیر باز در اختراع و نوآوری های تازه از سرآمدان جهان بوده اند اختراعاتی کرده اند  در دنیای امروز بسیار پرطرفدار هستند و بعضی از آنها نیز جزو ملزومات اولیه حیات به حساب می‌آیند.

در زیر به هفت اختراع حیرت انگیز هندی ها اشاره می کنیم .

۱. یوگا

ورزش یوگا از تاریخ کهن هند سرچشمه می‌گیرد و ریشه‌ای عمیق در ادیان بودایی‌، هندو و جین دارد. از دیدگاه آیین بودایی یکی از راه های توقف رنج اندیشه‌ی درست و تمرکز درست است و اینها همان مفاهیمی هستند که ورزش یوگا بر پایه‌ی آنها ساخته ‌شده است.
 

اختراع‌های باور نکردنی هندی‌ها


۲. رادیو
 
هر چند که امروزه همه‌ گولیلمو مارکونی را مخترع سیستم بی‌سیم تلگرافی یا همان رادیو می‌دانند اما برای اولین بار یک دانشمند بنگالی به نام جاگادیش چاندرا از محدوده طول موج امواج مایکروویو برای آتش زدن باروت و به صدا درآوردن زنگ استفاده کرد. در سال ۱۸۹۴ جاگادیش چاندرا در یک مقاله در یک نشریه‌ی بنگالی گفت: "نور نامرئی به راحتی ‌می‌تواند از دیوار های آجری، ساختمان ها و… عبور کند. بنابراین پیام را نیز می‌توان به وسیله آن و بدون نیاز به سیم منتقل کرد". نویل مات، برنده جایزه نوبل در سال ۱۹۷۸، در مورد چاندرا می‌گوید که "او ۶۰ سال از زمان خود جلوتر بود".
 

اختراع‌های باور نکردنی هندی‌ها


۳. فیبر نوری

 ناریندر سینگ کاپانی که از او به عنوان پدر فیبر نوری نیز یاد می‌شود یک فیزیکدان و کارآفرین اهل پنجاب هندوستان بود که برای اولین بار کار بر روی فیبرنوری را آغاز کرد. کاپانی بیش از ۱۰۰ مقاله‌ی علمی و ۴ کتاب نیز منتشر کرده است.
 

اختراع‌های باور نکردنی هندی‌ها


۴. بازی مار پله

از بازی مار پله برای آموختن آموزه های هندو به کودکان استفاده می‌شده. در این بازی پله نماد تقوا و فضیلت و مار نماد شیطان است و شما باید به "ویکونثا" که در آموزه های هندو به معنی آسمان است برسید.
 

اختراع‌های باور نکردنی هندی‌ها


۵. پورت های یو اس بی

پورت های یو اس بی که باعث ایجاد انقلابی در برقراری روابط دستگاه های الکترونیکی با یکدیگر شدند، اولین بار توسط فردی هندی به نام آجای بات ساخته شدند.
 

اختراع‌های باور نکردنی هندی‌ها


۶. سیفون توالت

شواهد باستانی نشان داده است که تمدن های هندی ساکن دره‌ی ایندوس از توالت های سیفون دار که به یک سیستم فاضلاب پیچیده وصل بوده استفاده می‌کردند.
 

اختراع‌های باور نکردنی هندی‌ها


۷. شامپو

 نمونه های اولیه شامپو در قرن ۱۵ میلادی در هندوستان ساخته شد. این نمونه های اولیه از جوشاندن گیاهی به نام اسپیدونس به دست می‌آمد و سپس ماده‌ای به نام آملا که نوعی از انگور فرنگی هندی است به آن اضافه‌ می‎‌شد.
 

اختراع‌های باور نکردنی هندی‌ها


باغ وحشی که همه حیواناتش را آزاد کرد!

باغ وحش بوئنوس آیرس بعد از ۱۴۰ سال فعالیت به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی، حیواناتش را آزاد می کند تا به جایی که به آن تعلق دارند بازگردند.

 باغ وحش بوئنوس آیرس بعد از ۱۴۰ سال فعالیت به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی، حیواناتش را آزاد می کند تا به جایی که به آن تعلق دارند بازگردند. ماه آینده همه حیوانات اسیر در این باغ وحش آزاد می شوند و به سراسر آرژانتین باز می گردند و فضای ۴۴ آکری این باغ وحش هم دوباره طراحی شده و سال بعد به شکل یک اکوپارک بازگشایی می شود. این سایت به روز شده به عنوان پناهگاهی برای هر موجودی که با محیط آزاد سازگاری کامل ندارد و هم چنین توانبخشی به حیواناتی که از قاچاق غیرقانونی جان سالم به در برده اند، خدمت می کند و شرایط زندگی خارج از قفس شبیه به محیط طبیعی را برایشان فراهم می کند. هم چنین این اکوپارک در مورد مسائل مربوط به پایداری محیط زیست و برقراری ارتباط دوستانه با سایر جانداران به بچه ها آموزش می دهد. 

 

باغ وحشی که پس از 140 سال همه حیواناتش را آزاد کرد!

 

باغ وحشی که پس از 140 سال همه حیواناتش را آزاد کرد!

 

باغ وحشی که پس از 140 سال همه حیواناتش را آزاد کرد!

 

باغ وحشی که پس از 140 سال همه حیواناتش را آزاد کرد!


اتوبوس‌های بدون راننده در سوئیس

کشور سوئیس به جمعیت فزاینده‌ای پیوسته که تمایل به استفاده از پتانسیل اتوبوسهای برقی بدون راننده دارند.

خبرگزاری ایسنا: کشور سوئیس به جمعیت فزاینده‌ای پیوسته که تمایل به استفاده از پتانسیل اتوبوسهای برقی بدون راننده دارند.

به گزارش گیزمگ، این کشور در حال حاضر طی یک آزمایش دو مرحله‌ای از دو اتوبوس خودران برای جابجایی مسافران در اطراف شهر سیون استفاده می‌کند.
 

اتوبوس‌های بدون راننده در سوئیس (+عکس)


لازم به ذکر است که این برنامه به صورت آزمایشی و برای بررسی بیشتر عملکرد این خودروها در ترافیک شهری اجرا می‌شود.


دوستی جالب ببر و سگ +عکس

این سگ ژرمن و ببر سومارتان هر دو با هم دوست هستند و در تمام روز با هم بازی می‌کنند. این دوست‌های خوب در یکی از باغ وحش‌های یکی از سواحل جنوبی شهر سیدنی در استرالیا با هم زندگی می‌کنند.

وبسایت باشگاه خبرنگاران: این سگ ژرمن و ببر سومارتان هر دو با هم دوست هستند و در تمام روز با هم بازی می‌کنند. این دوست‌های خوب در یکی از باغ وحش‌های یکی از سواحل جنوبی شهر سیدنی در استرالیا با هم زندگی می‌کنند.
 

دوستی جالب ببر و سگ +عکس

دوستی جالب ببر و سگ +عکس

دوستی جالب ببر و سگ +عکس


 قتل عام بوفالوها برای نسل کشی سرخپوست ها!

نظامیان آمریکایی دستور داشتند که بوفالوها را بکشند تا سرخپوستها به غذا دسترسی نداشته باشند! / آمریکا- ۱۸۵۰

عکس/ قتل عام بوفالوها برای نسل کشی سرخپوست ها!


 نوزاد قنداق پیچ قاجاری

عکس/ نوزاد قنداق پیچ قاجاری


 ماهیگیری با آتش

برخی از ماهیگیران در تایوان شب هنگام از شعله های آتش برای ماهیگیری استفاده می کنند.

به گزارش مشرق، در شمال تایوان قایق های ماهیگیری با شعله آتش ناشی از سوختن گاز که شبیه شعله افکن است در هنگام شب ماهی می گیرند.


با نزدیک کردن شعله به سطح آب هزاران ماهی کوچک به هوا پریده و ماهیگیران با سبدهای بزرگ توری به راحتی آنها را صید می کنند.

ظاهرا این شیوه ماهیگیری در تایوان ممنوع است. با این حال، شیوه راحت و کم زحمتی است.

 

عکس/ ماهیگیری در شب


خاص‌ترین رنگ BMW در ایران

یک دستگاه BMW M4 با رنگی بسیار خاص در جزیره کیش

عکس/ خاص‌ترین رنگ BMW در ایران


 روشی عجیب برای قولنج شکستن

عکسی جالب از دو کولی رومانیایی در سال ۱۹۱۶، که در حال قولنج شکستن به کمک یک خرس سیرک هستند.

عکس/ مشت و مال


 اولین اتوبوس‌های شرکت واحد

عکس/ اولین اتوبوس‌های شرکت واحد


بزرگترین پروانه جهان

پروانه هرکول استرالیایی که فاصله دو نوک بالهای آن در حالت گسترده سی و پنج سانتی متراست، بزرگترین پروانه جهان است.

عکس/ بزرگترین پروانه جهان


 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه