چشمان سارا بسیار خاص است. یکی آبی و دیگری قهوه ای روشن، او به علت چشمان دو رنگش چه از طرف کاربران شبکه های اجتماعی چه دنیای مد بسیار مورد توجه قرار گرفته است. آنهم با سن کم، سارا تنها بیست سال دارد. تقریبا تمام کسانی که او را می بینند در وهله اول متوجه چشمان درشت اما با رنگ های متفاوتش میشوند. و نمی توانند تعجب خود را پنهان کنند. دلیل یکسان نبودن رنگ چشم در سارا نوعی بیماری ژنتیکی با نام علمی "Heterochromia iridum” است. که رنگ چشمان فرد با یکدیگر متفاوت است. اما این بیماری ژنتیکی چندان ...

 

 

چشمان سارا بسیار خاص است. یکی آبی و دیگری قهوه ای روشن، او  به علت  چشمان دو رنگش  چه از طرف کاربران شبکه های اجتماعی چه دنیای مد بسیار مورد توجه قرار گرفته است. آنهم با  سن کم، سارا تنها بیست سال دارد.


 

چشمان بسیار خاص سارا مک دانیل


تقریبا  تمام  کسانی که  او  را  می بینند در وهله  اول  متوجه  چشمان  درشت  اما  با رنگ های  متفاوتش میشوند.  و نمی  توانند   تعجب  خود  را  پنهان کنند.  دلیل  یکسان  نبودن  رنگ  چشم  در سارا  نوعی  بیماری   ژنتیکی  با نام علمی  "Heterochromia iridum”  است.   که رنگ  چشمان  فرد با یکدیگر متفاوت است.  اما  این بیماری ژنتیکی  چندان  میان  افراد متداول  نیست.  در این  بیماری یکی  از  چشم ها  نسبت  به  دیگری  کمی تیره تر  است.  مثلا  یکی  قهوه ای  و دیگری  سبز است.  که  در مورد  سارا یکی  قهوه ای روشن  و دیگری آبی  است.


 

چشمان بسیار خاص سارا مک دانیل

 

 


 

کامنت‌های عجیب کاربران ایرانی درصفحه در اوباما

 

 

بخشی از کامنت‌های عجیب کاربران ایرانی درصفحه اینستاگرام مالیا

 


 

 

بنری با عکس های بازیگران زن ایرانی به عنوان الگوی نامناسب در راهپیمایی حجاب و عفاف اصفهان

 

بنری با عکس های بازیگران زن ایرانی برای نشان دادن بد حجابی

 


باورتان میشود صدام حسین رمان نوشته!!

باورتان میشود صدام حسین رمان مینوشته!!

 

رمانی کوتاهی که صدام حسین اندکی پیش از آغاز جنگ عراق در سال ۲۰۰۳ نوشته بود، برای نخستین بار به زبان انگلیسی در بریتانیا منتشر خواهد شد.  یکی از ناشران مستقل انگلستان که در زمینه انتشار آثار کمیاب یا آثاری که هنوز به انگلیسی ترجمه نشده‌اند فعالیت می‌کند رمان کوتاه صدام حسین را دسامبر ۲۰۱۶ به بازار کتاب عرضه می‌کند. این زمان مصادف با دهمین سالگرد اعدام دیکتاتور پیشین عراق است.

 این رمان کوتاه پیش از این به دیگر زبان‌ها با عنوان‌هایی چون «برو بیرون، ای ملعون» منتشر شده است و داستان مقاومت قبیله‌ای خیالی ساکن اطراف رود فرات در ۱۵۰۰ سال پیش با را روایت می‌کند. نیویورک تایمز سال ۲۰۰۵ این کتاب صدام حسین را نوشته‌ای بی‌ارزش و فراموش‌شدنی توصیف کرده بود.

 گفته می‌شود که دست‌نوشتۀ این داستان را دختر صدام سال ۲۰۰۳ از عراق خارج کرده است. دختر صدام سال ۲۰۰۵ در اردن اعلام کرد که این کتاب ۱۸۶ صفحه‌ای را منتشر می‌کند. هرچند که خیلی زود فروش آن در اردن ممنوع شد و در نتیجه این ممنوعیت نسخه‌های غیرقانونی بسیاری از آن در بازار سیاه کتاب موجود شد. سال ۲۰۰۶ یک ناشر ژاپنی این کتاب را با عنوان «رقص شیطان» منتشر کرد. این کتاب علاوه بر ژاپنی به ترکی هم ترجمه شده است. ناشر انگلیسی هنوز اعلام نکرده است که کتاب با ترجمه انگلیسی با چه عنوانی منتشر خواهد شد.

 سخنگوی انتشاراتی که قصد چاپ کتاب در انگلستان را دارد سبک داستان را ترکیبی از «بازی تاج و تخت» و نسخۀ انگلسی «خانه پوشالی» توصیف کرد و گفت که داستان سرشار از دسیسه‌های سیاسی است، اما باقی داستان تا کریسمس در خفا باقی خواهد ماند. این انتشارات قصد انتشار دیگر رمان‌ها و خاطرات دیکتاتور پیشین عراق را نیز دارد.

 صدام حسین در دوران حیات خود رمان‌هایی با نام مستعار منتشر می‌کرد که پیش از آغاز جنگ عراق در سال ۲۰۰۳ تمامی این کتاب‌ها در مدارس عراق تدریس می‌شد. انتشار کتاب‌های این دیکتاتور در کشورهای مختلف همواره محل بحث و جنجال‌های بسیاری بوده است.

 


 

 

photo_2016-07-13_11-57-43.jpg

قیمت خودروهای داخلی در بازار

 


 

 

در حاشیه افزایش برخوردهای خشونت آمیز پزشکان با پرستاران!

 

915449_596.jpg

 


 

دلیل خودکشی پسر ۱۳ ساله در وصیت نامه اش

دلیل خودکشی پسر 13 ساله در وصیت نامه اش

 

جزئیات وصیت‌نامه نوجوان ۱۳ ساله‌ای که دوشنبه عصر خود را حلق‌آویز کرد منتشر شد.

آخرین بررسی‌ها از حادثه عصر دوشنبه در خیابان سبلان حکایت از آن دارد که نوجوان ۱۳ ساله به نام رضا به دلیل مسائل درسی به زندگی خود پایان داده است.یک منبع مطلع از وصیت‌نامه این متوفی به خبرنگار فارس گفت: رضا در وصیت‌نامه‌اش نوشته است که کسی مقصر وقوع این حادثه نیست و خودش این تصمیم را گرفته است.

 

 

.

khodkoshi-54.jpg

 

این منبع مطلع گفت:‌ مادر این نوجوان در اولین اظهاراتش مدعی شده است که رضا در امتحانات پایانی سال تحصیلی در ۲ درس تجدید شده و نمره قبولی نیاورده است و همین امر باعث ناراحتی وی بوده که منجر به این اقدامش شده است.

 


مدل های زیبای تزیین یخ برای تابستان

 

تزیین یخ با گل های رنگارنگ تابستانی

 

 

تزیین یخ با برگ های نعنا و پونه برای تابستان

تزیین یخ با برگ های نعنا و پونه برای تابستان

 

 

تزیین یخ با توت فرنگی برای تابستان

تزیین یخ با توت فرنگی برای تابستان

 

 

تزیین یخ با اسطوخودوس برای تابستان

تزیین یخ با اسطوخودوس برای تابستان

 

 

تزیین یخ با لیمو ترش برای تابستان

تزیین یخ با لیمو ترش برای تابستان

 

 

تزیین یخ با کیوی برای تابستان

تزیین یخ با کیوی برای تابستان

 

 

تزیین یخ با دانه های زرشک و رنگ های خوراکی برای تابستان

تزیین یخ با دانه های زرشک و رنگ های خوراکی برای تابستان

 

 

تزیین یخ با میوه های تابستانی

تزیین یخ با میوه های تابستانی

 

 


 

 

بهترین روش تشخیص عسل اصل و تقلبی

بهترین روش تشخیص عسل اصل و تقلبی

 


 

 

زنان تعمیرکار موبایل

رسانه های خبری عرب زبان از افتتاح فروشگاه خرید و فروش تلفن همراهی در عربستان سعودی خبر داده اند که تنها مخصوص بانوان است.

این رسانه ها اشاره کرده اند که این طرح از سوی دولت عربستان سعودی مورد حمایت قرار گرفته است. در این راستا دولت تصمیم دارد تا به جای نیروی کار خارجی در این مرکز از فروشندگان زن داخلی استفاده کند تا اشتغال زایی نیز در حوزه ارتباطات صورت گیرد.


زن تعمیرکار موبایل در عربستان ۱

زن تعمیرکار موبایل در عربستان 1

 

در این شاپینگ سنتر بیش از ۴۰ مغازه وجود دارد و توسط دولت مدیریت می شوند و بودجه دولتی آن نیز برای آموزش کارکنان زن در نظر گرفته شده است.


زن تعمیرکار موبایل در عربستان ۲

زن تعمیرکار موبایل در عربستان 2

 

زن تعمیرکار موبایل در عربستان ۳

زن تعمیرکار موبایل در عربستان 3

 

روزنامه عرب زبان الحیات نیز اخیرا گزارش داده بود که در ماه های اخیر بیش از ۳۴ هزار مرد و زن سعودی به عنوان تکنسین تلفن همراه، فروشنده و مسئول نمایندگی خدمات آموزش و فروش تعلیم دیده اند.

 


 

 

توئیتر مهناز افشار

توئیتر مهناز افشار

 


 

 

عکس جدید الناز شاکردوست

عکس جدید الناز شاکردوست

 

عکس سیاه و سفید الناز شاکردوست

عکس سیاه و سفید الناز شاکردوست

 

عکس هنری الناز شاکردوست

عکس هنری الناز شاکردوست

 


 

 

جشن تولد ترلان پروانه

ترلان پروانه بازیگر کشورمان ۱۸ ساله شد.

این بازیگر در سال ۱۳۷۷ در شیراز بدنیا آمده و روز گذشته با انتشار عکسی از غافلگیر شدن در روز تولدش نوشت.

*****

وقتى خسته از کلاس میاى میبینى برادرت و ٢تا از بهترین دوستات غافلگیرت و میکنن

و کارى میکنن که تولد ١٨ سالگیت بهترین و متفاوت ترین تولدت باشه

ممنونم از همه کسانى که تبریک گفتن و لطف داشتن بهم

کلى دوستون دارم

مرسى که هستین

 

تولد ۱۸ سالگی ترلان پروانه

تولد 18 سالگی ترلان پروانه

 


 

تولید برق به کمک ادرار

محققان دانشگاه UWE انگلستان در حال ساخت یک توالت عمومی هستند که می‌تواند با کمک متابولیسم باکتریایی، ادرار را به برق تبدیل کند.
این نوآوری به احتمال زیاد به یک مزیت بزرگ برای کشورهایی مانند هند محسوب می‌شود که با مشکل تامین نیرو مواجه هستند و نرخ مصرف بسیار بالاتر از میزان نیروگاه‌های برق‌شان است.

محققان یک توالت عمومی به شکل یک اتاقک کوچک را امسال در جشنواره (Glastonbury) گلستونبری‌ نصب کرده و نشان دادند که چگونه می توان از این اتاقک کوچک برق تولید کرد.

این توالت عمومی توسط هزاران نفر از کاربران در هر روز در طول جشنواره گلستونبری مورد آزمایش قرار گرفت. محققان گفتند، هدف نهایی آنها بهبود امکانات بهداشتی در کشورهای در حال توسعه و مناطقی با تولید الکتریسیته محدود مانند اردوگاه‌های پناهندگان است.
فناوری مورد استفاده در این نمونه اولیه بر اساس سلولهای سوختی میکروبی (MFC)است، که مانند باتری، دارای یک آند و کاتد هستند.
پیلها در داخل یک ظرف که ادرار در آن جمع آوری می‌شود نصب شدند. در داخل ظرف، باکتری الکترود آند را استفاده کرده و به عنوان یک کاتالیزور عمل می‌کنند و مواد آلی موجود در ادرار را تجزیه می‌کند.

این تجزیه هم پروتون‌ها که از آند به کاتد در سراسر یک غشاء نیمه تراوا سفر کرده و هم الکترونهایی که از طریق یک مدار الکتریکی خارجی سفر می‌کنند را آزاد می‌کند.

غشاء نیمه تراوا یا غشاء با نفوذپذیری انتخابی گونه‌ای غشاء است که به مولکول‌ها و یون‌های مشخصی اجازه عبور می‌دهد.
برای تکمیل این چرخه، یک واکنش کاهش اکسیژن نیز در کاتد صورت می‌گیرد. این روند تولید انرژی، برای نیرودهی به یک لامپ یا رشته‌های ال‌.ای.‌دی کافی است.


توالت هایی که برق تولید می کنند!

توالت هایی که برق تولید می کنند!

 

به غیر از جشنواره گلستونبری محققان همچنین این اتاقک را در محوطه دانشگاه با تعداد محدودی از شرکت کنندگان آزمایش کردند .در هر دو آزمایش، برق تولید شده برای روشن کردن داخل اتاقک مورد استفاده قرار گرفت.
در این پژوهش فقط از ادرار برای تولید برق استفاده شده و در حال حاضر به دلیل نوع ساخت این اتاقک تنها کاربران آن آقایان هستند.

محققان در حال حاضر در حال برنامه ریزی برای آزمایش این فناوری در هند و یا در برخی از مناطق آفریقا، به طور خاص، در اردوگاه های پناهندگان، در مدارس و در توالت های عمومی که فاقد روشنایی هستند استفاده کنند.
جزئیات این نوآوری شگفت انگیز که توسط محققان UWE انجام شد در مجله Environmental Science به چاپ رسیده است.

 


 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه