مدیر امور سینماهای جشنواره فیلم فجر از اختصاص 14 سینما برای میزبانی مخاطبان و علاقمندان جهت نمایش مردمی جشنواره فیلم فجر خبر داد.


محمدرضا فرجی، مدیر امور سینماهای جشنواره فیلم فجر با اشاره به اینکه جشنواره بین‌المللی فیلم فجر دارای مخاطبان و علاقمندان فراوانی است، گفت: رضایتمندی اقشار مختلف جامعه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است از این رو برنامه‌ریزی‌های جشنواره با رویکرد حمایتی از محصولات سینمایی، بیشترین توجه را معطوف به استفاده اقشار مختلف جامعه اعم از خانواده‌ها، جوانان، دانشجویان و دیگر اقشار داشته است.

وی بیان کرد: در همین راستا برنامه‌ریزی‌های ما در سازمان جشنواره فجر بر پراکندگی جغرافیایی به منظور دسترسی هر چه مناسب‌تر و آسان‌تر علاقمندان در سطح شهر تهران مورد توجه جدی بوده است؛ بر این اساس سینماها به سه گروه (الف، ب، ج) تقسیم می‌شوند و هر گروه دارای قیمت معینی است.

فرجی تصریح کرد: بر اساس تصمیمات گرفته شده تخفیف ویژه‌ای در بهای بلیت‌ها برای مرحله پیش فروش نسبت به تک فروشی در گیشه برای برخی گروه‌های اجتماعی از جمله دانشجویان در نظر گرفته شده است و برنامه پیش فروش طبق سنوات گذشته متعاقبا از طریق ارتباطات و اطلاع رسانی جشنواره اعلام خواهد شد.

وی یادآور شد: همان طور که گفته شد این تقسیم بندی و تعیین قیمت‌های متفاوت بلیت در حمایت از حقوق فرهنگی خانواده‌ها، جوانان و دانشجویان باعث سرعت بخشی، نظم و پایداری هر چه بیشتر برنامه نمایش سینماها می‌شود.

مدیر امور استانهای جشنواره فیلم فجر با بیان اینکه اجرای مطلوب و شایسته این طرح از سال گذشته با استقبال علاقمندان روبرو شد و امسال نیز استمرار خواهد یافت اظهار امیدواری کرد و گفت: این اقدام پس از جشنواره نیز آینده‌ای پر رونق برای سینمای ایران را نوید می‌دهد.

سینماهایی که دارای ویژگی‌های لازم و استانداردهای مورد نظر برای حضور در سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر هستند با توجه به موقعیت جغرافیایی به شرح ذیر است:

سینماهای گروه الف: آزادی، فرهنگ، ملت، کورش، زندگی، جوان، ماندانا

سینماهای گروه ب: استقلال، شکوفه، فلسطین، سروش

سینماهای گروه ج: تماشا، راگا، کیان

مدیر امور سینماهای جشنواره فیلم فجر بیان کرد: سینمای چهارسو واقع در خیابان جمهوری که مراحل پایانی آماده‌سازی‌اش را می‌گذراند با 400 نفر ظرفیت نیز در صورت آغاز بهره برداری به سینماهای جشنواره اضافه خواهد شد.

به گفته فرجی؛ امسال برای تکریم حضور اقشار مختلف جامعه اعم از خانواده، دانشجویان، جوانان و دیگر علاقمندان به سینما بحث بلیت شناور طبق سال گذشته در دستور کار دبیرخانه قرار گرفته است.گردآوری:گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: salamcinema.ir

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه