لیمو یک میوه فوق العاده و جادویی است که سرشار مواد غنی معدنی و انواع ویتامینهاست. خواص لیمو تنها شامل پوست نیمشود بلکه دارای فواید و مزایای بسیاری در زمینه های گوناگون است که به برخی از آنها اشاره میکنیم.

خواص لیمو ترشلیمو یک میوه فوق العاده و جادویی است که سرشار مواد غنی معدنی و انواع ویتامینهاست. خواص لیمو تنها شامل پوست نیمشود بلکه دارای فواید و مزایای بسیاری در زمینه های گوناگون است که به برخی از آنها اشاره میکنیم.

سم زدایی: لیمو سرشار از آنتی اکسیدانهاست، بنابراین یک سم زدای طبیعی به شمار میرود . یک لیوان آب لیمو مخلوط با عسل بهترین پاک کننده دستگاه گوارش به شمار میرود

جلوگیری از بیماریها: لیمو دارای خاصیت ضد باکتریایی است و این مسئله کمک میکند تا در جلوگیری از انواع مختلف بیماریهای قلب و عروق مفید باشد. لیمو دارای خواص ضد سرطان است و در جلوگیری از سرطانهای سینه و روده بزرگ بسیار موثر شناخته شده است. همچنین با غیر فعال کردن رادیکالهای آزاد از سکته مغزی جلوگیری میکند.

کاهش فشار خون: آبلیموی طبیعی در درمان فشار خون موثر است. از سرگیجه های ناشی از این بیماری میکاهد و چربی های غیراشباء را نیز کاهش میدهد.

حفظ آب بدن: آب لیموی صد در صد طبیعی بهترین راه درمان برای کاهش آب بدن است. مانع خستگی میشود و در درمان اسهال نیز موثر است. یک لیوان آب لیموی ولرم به همراه مقداری نمک بهترین درمان گرمازدگی است.

درمان اضطراب: لیمو دارای اثر آرامبخشی است. آب لیمو به درمان استرس و اضطراب کمک میکند و از بروز نشانه های افسردگی جلوگیری میکند. همچنین شربت آبلیمو به کاهش خستگی و سردرد کمک فراوانی میکند.

درمان سرماخوردگی: به دلیل وجود مقادیر زیاد ویتامین C در این میوه ، لیمو قدرت بدنی را در مقابله با بیماری مثل سرماخوردگی افزایش میدهد. خوردن مرتب آب لیموی تازه بهترین راه جلوگیری از ابتلا به سرماخوردگی است.

کاهش اگزما: روغن لیمو دارای خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی است. به همین دلیل به کاهش خارش ناشی از اگزما کمک میکند. روغن لیمو به جلوگیری از ابتلا به سایر بیماری های پوستی نیز کمک فراوانی میکند.

کمک به کاهش وزن: نوشیدن یک لیوان آب لیموی ولرم به صورت روزانه به کاهش وزن کمک میکند. آب لیمو با کاهش چربی های بدن در تناسب اندام موثر است.

درمان بی خوابی: بی خوابی اثرات مخربی روی بدن و مغز دارد. نوشیدن یک لیوان آب لیموی ولرم به همراه عسل نیم ساعت قبل از خواب به درمان بی خوابی کمک میکند.

تهیه و ترجمه: گروه سلامت پرداد/ پریسا دهقان

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه