انتشار تصویری از پشت صحنه فیلم «ضیافت» ساخته مسعود کیمیایی در فضای مجازی بهانه ای شد تا سرنوشت بازیگران حاضر در این تصویر را مرور کنیم.


در میان کارگردان های ایرانی «مسعود کیمیایی» به کارگردانی شهرت دارد که بازیگران با حضور در فیلم های او به پدیده های بازیگری تبدیل می شوند اما آیا همه بازیگرانی که در فیلم های او درخشیدند، در سینمای ایران مسیر رشد را در پیش گرفتند؟

 انتشار تصویری از پشت صحنه فیلم «ضیافت» ساخته مسعود کیمیایی در فضای مجازی بهانه ای شد تا سرنوشت بازیگران حاضر در این تصویر را مرور کنیم. این فیلم در سال 1373 ساخته و یک سال بعد از آن اکران شد. فیلم داستان چند دوست را روایت می کرد که در سال 1357 و در بحبوبه انقلاب اسلامی، با یکدیگر قرار می گذارند تا 20 سال بعد در کافه ای که پاتوق همیشگی اشان است جمع شوند. بعد از گذشت 20 سال همه آنها دوباره جمع می شوند اما هریک سرنوشتی متفاوت پیدا کرده اند.

فیلم ضیافت چند صحنه درخشان دارد که از جمله آنها می توان به: شوخی همکلاسی ها در کافه که با نمای اسلوموشن نمایش داده می شود و ادای احترام بچه ها به دوست جانباز خود اشاره کرد.حالا بعد از گذشت بیست سال هر یک از این بازیگران سرنوشتی متفاوت پیدا کرده اند:

پارسا پیروز فر: همچنان به بازیگری ادامه می دهد. او یکی از بازیگران موفق سینما و تئاتر است و در طول 20 سال گذشته تحصیلات خود را در امریکا تکمیل کرده است.

فریبرز عرب نیا:در این بیست سال یکی از برجسته ترین نقش های تاریخ تلویزیون را ایفاء کرده است. مختارنامه این بازیگر را «احیا» کرد اما انتخاب های بعدی اش نشان داد تمایلی به حفظ این استاندارد ندارد و می تواند نقش های ضعیف و متوسط را هم ایفاء کند. او اخیرا اولین سریال تلویزیونی خود را کارگردانی کرده است اما بعد از مختارنامه درخششی در بازیگری نداشته است.

مهدی خیامی: پس از ضیافت در فیلم های سلطان،سیاوش و پارتی ایفای نقش کرد اما سال هاست خبری از او در عرصه بازیگری نیست.

بهزاد خداویسی: بازیگری را ادامه می دهد اما سال هاست از او اثر شاخصی مشاهده نکرده ایم.

حسن جوهرچی: بازیگری در سینما و تلویزیون را ادامه می دهد. او همواره یکی از گزینه های مهم برای ایفای نقش شخصیت های مذهبی و ارزشی است.

رامین پرچمی: مدتی سردبیری یک نشریه در زمینه بازیگری را به عهده داشت. در اعتراض های خیابانی سال 88 دستگیر، زندانی و سپس آزاد شد و حالا فعالیت خاصی در این عرصه ندارد.
به نظر می رسد بعد از گذشت 20 سال از ساخت فیلم ضیافت، سرنوشت همین شش بازیگر می تواند دستمایه مناسبی برای خلق یک فیلم مستند باشد!

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه