چه دلیل دارد بچه بیاید توی سینما تا میل به قر دادنش ارضا شود؟


مرضیه برومند کارگردانی که این روزها قسمت دوم "شهر موشها"یش یکه تاز فروش سینماهاست  نکات جالبی را درباره برخی برنامه های تلویزیونی مانند "عموپورنگ" و همچنین ارتباط میان فیلمش با مفهوم مقاومت بیان کرده است.

برومند می گوید:«به شدت متنفرم از فیلمهایی که با عنوان سینمای کودک، رقص و آواز به خورد کودکان میدهند. اگر کسی آن مدلی دوست دارد میتواند برود "عموپورنگ" تماشا کند.» وی با مخاطب قرار دادن گفتگوکننده که از کمبود آوازخوانی در فیلمش گلایه کرده ادامه میدهد:«تفکر شما در این مورد انگار درست نقطه مقابل من است که این چیزها را در فیلم کودک مشمئزکننده میدانم. من عمدا سعی کردم کاری کنم که بچه ها توی سینما دست نزنند. چه دلیل دارد بچه بیاید توی سینما تا میل به قر دادنش ارضاء شود؟»


گویا یکی از بخشهای ابتدایی "شهرموشها2" هم حذف شده است. برومند درباره این حذف میگوید:«قرار بود انیمیشنی در ابتدای فیلم گذاشته شود که بعدا به دلایلی از گذاشتن آن منصرف شدم. انیمیشن مربوط به کابوس تکرارشونده "اسمشو نبر" بود که درست مثل داستان موسی(ع) و حکایتهای این چنینی است.» برومند ادامه میدهد:«تصمیم گرفتیم این انیمیشن را حذف کنم چون نمیخواستم اول فیلم با یک ضربه ترسناک شروع شود.»

 به نظر میرسد منظور برومند از ارتباط انیمیشن حذف شده با داستان حضرت موسی(ع) همان ماجرای کابوسهای فرعون و البته تعبیر این کابوسها توسط پیشگویانش بوده که به او خبر دادند که به زودی جوانی از بنی اسرائیل ظهور کرده و طومار پادشاهی او را در هم می پیچد. این اتفاق باعث شد فرعون دستور قتل تمامی نوزادان ذکور بنی اسرائیل را دهد اما موسی که توسط مادرش با سبدی در نیل شناور بود توسط آسیه همسر فرعون نجات یافته و به فرزندی پذیرفته شد!
 
 
 گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع:salamcinama.ir

 
ماهایا پطروسیان: ترجیح می دهم در خانه بمانم تا در آثار سطحی سینمایی بازی کنم
تصاویری از فیلم پر سر و صدای این روزها"دخترگمشده"
اولین اظهارنظر پدرشوهر مهناز افشار درباره ازدواج او!
حال این بازیگر این روزها مساعد نیست
روزهای سختی که این بازیگر بخاطر درگذشت پسرش از سرگذراند 
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه