جمعی از پیشکسوتان موسیقی با «گلپا» دیدار کردند


 معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از پیشکسوتان موسیقی ایران، به دیدار «اکبر گلپایگانی» رفتند.در این دیدار که حسن ریاحی، داود گنجه‌ای، محمد سریر، هوشنگ کامکار، شاهین فرهت، لوریس چکناواریان، حسن مهرجردی در آن حضور داشتند، اکبر گلپایگانی (گلپا) درباره‌ی احوال این روزهایش، گفت: به‌تازگی شعر و آهنگی از آقای پازوکی به دستم رسید و دوست داشتم در سن 82 سالگی این ترانه را بخوانم.

«دروغ نگو آینه که من هنوز جوونم/ واسه دلای خسته بازم می‌خوام بخونم» بیتی از این ترانه است که هفته‌ی گذشته در منزلم ضبط کردم.

او اظهار کرد: امروز، خواننده‌های جوان پیشرفت تکنیکی خوبی دارند، ولی حس لازم در کارهای موسیقی کمتر دیده می‌شود. امیدوارم جوانان روزی به این مرحله هم برسند.

گلپا ادامه داد: من یکی از چهار خواننده‌ی «گل‌های جاویدان» بودم. به مال دنیا هم نیازی ندارم و حقوق و مزایای مربوط به هنرمندان پیشکسوت را نیز بخشیده‌ام. قصد دارم، منزل مسکونی خود را وقف هنرستان موسیقی کنم تا جوانان علاقه‌مند از این امکان بهره‌مند شوند.

او خطاب به هنرمندان حاضر در جمع، گفت: شما دوستان هنرمندم این‌قدر خاکی هستید که نمی‌دانید هر کدام چه سهم مهمی در موسیقی ایران دارید.

علی مرادخانی - معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی - برای استاد گلپا آرزوی سلامتی کرد و گفت: لازم است که گاهی همراه هنرمندان، به استادان موسیقی سر بزنیم و از احوال آن‌ها با خبر شویم.

گلپایگانی یکی از آرزوهای خود را همین دور هم جمع شدن دوستان هنرمند دانست و افزود: بعضی هنرمندان مدت‌ها در بستر بیماری بودند؛ اما کسی از آن‌ها عیادت نکرد و پس از مرگ، همه در مجلس‌شان شرکت کردند. این هنرمندان در زندگی‌شان به دیدار با دوستان نیاز داشتند.

در این دیدار، شاهین فرهت به استاد گلپایگانی اظهار کرد: شما آواز ایرانی را بین مردم آوردید و به مردم شناساندید. شما تکیه‌گاه هنرمندان هستید. افسوس امروز ملودی‌های ماندگاری مانند آن زمان نداریم.

محمد سریر، رییس هیئت مدیره‌ی خانه موسیقی نیز از استاد گلپا خواست عضو افتخاری خانه‌ی موسیقی شود و گفت: ما خاطرات زیادی با صدای شما داریم و تأسف می‌خورم که جوانان امروز این خاطرات را نخواهند داشت. سایه‌ی شما بر سر موسیقی ایران پایدار باشد.

داود گنجه‌ای با قدردانی از فراهم شدن شرایطی که جمعی از هنرمندان بتوانند با استاد گلپایگانی دیدار کنند، افزود: استاد گلپا تمام ویژگی‌های یک موسیقیدان را دارد، چون موسیقی ما عاطفی است.

حمیدرضا نوربخش، مدیرعامل خانه موسیقی نیز در تماس تلفنی، برای استاد اکبر گلپایگانی آرزوی سلامتی کرد و ادامه داد: امروز امکان حضور در این جمع را نداشتم، ولی دلم آنجاست. من با صدای شما زندگی کردم.

هوشنگ کامکار نیز خطاب به اکبر گلپایگانی گفت: پدرم عاشق صدای شما بود. شما در قلب همه‌ی مردم ایران جا دارید. ایرانیان با صدای شما زندگی کرده‌اند.

همچنین فرهاد فخرالدینی و شهرام ناظری با تماس تلفنی، جویای حال استاد گلپا شدندگردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع : isna.ir

رضا رویگری: از مردم میخوام من را دعا کنند
درگذشت خواننده سرشناس
علی دایی به دیدن تئاتر پژمان جمشیدی رفت!
آیا امسال کلاه قرمزی از تلویزیون پخش می شود؟
حضور مجدد ملی پوشان در یک سریال!
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه