به نظرم این خیلی بد است که فقط یک کارگردان می‌تواند به سوژه‌ها و معضلات سیاسی و مشکلات واقعی جامعه اشاره کند.


غلامحسین لطفی، بازیگر سریال «معراجی‌ها»، درباره جریانات و کنایه‌های سیاسی این سریال، می‌گوید فقط ده‌نمکی است که اجازه دارد و می‌تواند از سوژه‌ها و کنایه‌های سیاسی استفاده کند.
این بازیگر سینما و تلویزیون با تأکید بر اینکه کنایه‌های سیاسی باید در همه کارهای تلویزیونی شنیده شود، گفت: فقط در کارهای مسعود ده‌نمکی می‌توان کنایه‌های سیاسی را دید؛ چراکه فقط او اجازه دارد از این گونه سوژه‌ها استفاده کند و به نوعی یک استثنا است. به نظرم این خیلی بد است که فقط یک کارگردان می‌تواند به سوژه‌ها و معضلات سیاسی و مشکلات واقعی جامعه اشاره کند. بهتر است این سوژه‌ها که در واقع حرف‌های روزمره مردم هستند در همه کارها زده شود.


غلامحسین لطفی در معراجی‌ها
او سپس با اشاره به نقشش در سریال «معراجی‌ها» یادآور شد: در دوران بیکاری به سر می‌بردم که توسط مسعود ده‌نمکی به «معراجی‌ها» دعوت شدم. همیشه سعی می‌کنم در ایفای نقش‌هایم کم‌فروشی نکنم و بهتر از کارهای قبلی‌ام مقابل دوربین ظاهر شوم، ولی در نهایت نتیجه را باید از بینندگان پرسید. وقتی وارد «معراجی‌ها» شدم، اکثر بازیگران انتخاب شده بودند و نقش من از جمله نقش‌های کوتاه سریال بود و با این‌که چند صحنه بیشتر نقش نداشتم، کار خوبی بود و خوشم آمد. در مجموع در سه - چهار قسمت از «معراجی‌ها» حضور داشتم.

لطفی با بیان اینکه مسعود ده‌نمکی جزء کارگردانانی است که به بازیگر اجازه بداهه‌گویی می‌دهد، گفت: اصولا در کارهای طنز بداهه‌گویی خیلی مؤثر است؛ چراکه همین بداهه نقش بازیگران را می‌سازد. اصول کار طنز این است که کارگردان از وجود بازیگر طنز استفاده کند.

او سپس اظهار کرد: اصولا هر کاری که مردم دوست داشته باشند، منِ بازیگر را خوشحال می‌کند، به دلیل این‌که مطمئن می‌شوم زحمتم به بار نشسته است.

بازیگر سریال‌های «خانه به دوش» و «بچه‌های نسبتا بد» در پایان درباره شرایط مالی پروژه های تلویزیونی گفت: امیدوارم تلویزیون به‌زودی پولدار شود و کارهای خوبش بیشتر شود تا برخی بازیگران هم بیکار نمانند.
 
 
 گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع:
isna.ir

 ساره بیات درفیلم کارگردان اسپانیایی+پوستر فیلم
توضیحات بازیگر زن درباره گریمش در هیبت پیرمرد!
فرزاد حسنی به عیادت او رفت
تصاویری از فیلم پر سر و صدای این روزها"دخترگمشده"
پروانگی در پیلۀ زنانگی
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه