چه کسی در نقش دکتر علی شریعتی بازی خواهد کرد؟

سعید داخ: برای بازی در نقش دکتر شریعتی تحقیقات زیادی کرده‌ام تا بتوانم اطلاعات مدنظرم را بدست آورم.

سعید داخ : من شبیه ترین بازیگر به شریعتی هستم

سعید داخ بازیگر سریال‌های تلویزیونی در خصوص نقش‌های خود در سریال «معمای شاه» و جزئیات آن‌ها در گفتگویی گفت: در سال «معمای شاه» به ایفای دو نقش پرداخته‌ام یکی دکتر شریعتی و دیگری هندرسون در این دو سالی که با گروه همکاری داشته‌ام اگر مجموعه را به دو فاز تقسیم کنیم نقش دکتر شریعتی را در فاز اول و هندرسون را در فاز دوم بازی کرده‌ام و در حال حاضر سکانس‌های مربوط به حسینه ارشاد باقی مانده است.

وی ادامه داد: قصه «معمای شاه» دارای دو خط داستانی و تاریخی است در بخش تاریخی کار به موقعیت سیاسی دکتر شریعتی پرداخته شده و وارد زندگی خصوصی این شخصیت نمی‌شویم.

داخ در مورد ویژگی این مجموعه بیان کرد: همه عوامل سعی کرده‌اند به بهترین شکل در این کار همکاری داشته باشند اما مسئله تعیین کننده این است که در نهایت کار به چه نحوه شکل می‌گیرد. کار من در این مجموعه به شکل مقطعی بوده است و در پایان نتیجه نهایی حاصل از کار روی میز تدوین جمع‌بندی می‌شود. امیدوارم که کار تدوین نیز به خوبی انجام شود و دست آخر شاهد یک کار قابل قبول و خوب باشیم.

بازیگر سریال «تنهایی لیلا» عنوان کرد: بازی در یک نقش معاصر دشوار است من برای بازی در نقش دکتر شریعتی تحقیقات زیادی کرده‌ایم. با افراد زیادی مانند پسر، همسر و هم سلولی‌هایش صحبت کرده و توانسته‌ام در مورد شخصیت او اطلاعاتی که مدنظرم بود را بدست آورم. چرا که تا قبل از این اطلاعات چندانی راجع به ویژگی‌های شخصیت این نقش نداشتم. من شبیه‌ترین بازیگر به دکتر شریعتی هستم و خودم هم بسیار دوست داشتم در این نقش بازی کنم که این اتفاق افتاد. به هر شکل تلاش خود را کرده‌ام ان‌شا‌الله کار قابل قبولی ارائه داده باشم و امیدوارم مردم آن را بپسندند.

وی در خصوص معضلات کارهای تاریخی عنوان کرد: کار تاریخی کردن در کشور ما سخت است علی‌الخصوص وقتی به تاریخ معاصر نزدیک می‌شویم یکی از مشکلات عمده امروز نداشتن فضای تهران در سال‌های گذشته است ما هم اکنون حتی تهران بیست سال پیش را هم نداریم و این مشکل کار را بسیار سخت می‌کند بنابراین ساخت یک شهرک برای بازسازی تهران معاصر ضروری است.

سعید داخ افزود: به هر حال کار کردن و ساختن فیلم و سریال در مورد تاریخ معاصر منبعی برای درس گرفتن ما است و تکرار آن به هیچ وجه کهنه نمی‌شود. بنابراین با ساخت این گونه کارها می‌توان درس‌های زیادی از تاریخ معاصر گرفت.

وی تصریح کرد: بافت قدیمی کمتر پیدا می‌شود کسانی که وارد این عرصه می‌شوند دل شیر دارند. اما هنگامی که از تاریخ معاصر حرف می‌زنیم قابل لمس است زیرا زمان زیادی از آن نگذشته است.

داخ بیان کرد: کار با آقای ورزی بسیار راحت بود قبل از دیدار او بعضی‌ها مرا ترسانده بودند، اما وی بسیاری خوش‌اخلاق است. هیچگاه بر سر کار مشکلی با هم نداشته‌ایم حتی او از پیشنهادات ما استفاده هم می‌کردند در کل محیط بسیار خوبی در این کار حکفرما بود.

وی در خصوص بازخوردهای مخاطبان از مجموعه‌های تلویزیونی گفت: تاثیرگذاری نقش اول هر کاری و شیوه کار کارگردان که چطور شخصیت‌ها را هدایت می‌کند تا بتواند روی مردم تاثیربگذارد مهم است و همچنین هدف مجموعه‌ و گروهی که مشغول بکار هستند در جذب مخاطب و مردم کمک می‌کند سازندگان سریال «معمای شاه» نیز در این کار تلاش خود را کرده‌اند.

وی در پایان از گریم شهرام خلج یاد کرد و گفت: آقای خلج مانند کارهای قبلی خود این بار نیز گریم‌های بازیگران را به خوبی از آب درآورده است.


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : yjc.ir


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه