مدیر سینما ماندانا نسبت به اختصاص ندادن سه فیلم پرفروش جشنواره به این سینما اعتراض کرد.


محمد قاصداشرفی  با اشاره به اینکه برخی از بی‌برنامگی‌ها در سی و سومین دوره از جشنواره فیلم فجر مشکلاتی را با خود به همراه آورده است، گفت: در ابتدا به علیرضا رضاداد دبیر جشنواره فیلم فجر برای زحمات زیادی که در برگزاری این دوره از جشنواره کشیده است خسته نباشید می‌گویم اما به سیاست های جدید نقدهایی وارد است که می‌توانست با برنامه‌ریزی مناسب برطرف شود.
وی با اشاره به برنامه معرفی فیلم‌ها توسط عوامل در سینماهای مردمی، توضیح داد: این برنامه می‌تواند جزو برنامه‌های خوب در این دوره از جشنواره باشد اما مشکلات و بی‌برنامه‌گی‌هایی در برگزاری آن وجود دارد. در ابتدا قرار بود عوامل فیلم‌ها قبل از شروع فیلم، روی صحنه آمده و با مردم درباره فیلم صحبت کنند، اما به دلیل بی‌برنامه‌گی گاهی عوامل دیر به سینما می‌رسند و درخواست می‌کنند که بعد از نمایش فیلم، با مردم صحبت کنند و یا اصلا نمی‌رسند. همین مساله باعث اعتراض و دلخوری مخاطبان سینما می‌شود.

در نمایش فیلم‌های خاص در سینماها مساوات رعایت نشده است
رییس انجمن سینماداران و مدیر سینما ماندانا با اشاره به جدول‌بندی سینماهای مردمی در این دوره از جشنواره، گفت: متاسفانه در نمایش فیلم‌های خاص در سینماهای مختلف، مساوات رعایت نشده است. به عنوان مثال در سینما ماندانا تعدادی از فیلم‌ها نمایش داده می‌شوند و تعدادی دیگر راه پیدا نمی‌کنند. البته این مشکل از سال‌های قبل برای سینما ماندانا وجود داشت و همیشه مورد تبعیض از سوی مسئولان برگزاری جشنواره قرار می‌گرفت.

اشرفی ادامه داد: در سال‌های گذشته به بهانه اینکه فیلم‌ها کپی 35 هستند، فیلم‌های خوب و پرمخاطب را به این سینما نمی‌دادند، چرا که می‌گفتند رساندن کپی 35 به شرق تهران سخت است.

سه فیلم «ایران‌برگر»، «عصر یخبندان» و «کوچه بی‌نام» به سینما ماندانا نرسید
وی با اشاره به اینکه سینما ماندانا یکی از بهترین سینماهای تهران به شمار می‌رود، گفت: خوشبختانه امسال تمام سالن‌های سینما به سیستم دیجیتال تجهیز شده است و دیگر بهانه‌ای برای رساندن کپی 35 به سینما وجود ندارد، اما باز هم این سینما با اجحاف مواجه شد. در این دوره از جشنواره سه فیلم سینمایی «ایران‌برگر» به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی، «عصر یخبندان» به کارگردانی مصطفی کیایی و «کوچه بی‌نام» به کارگردانی هاتف علیمردانی از جمله فیلم‌های پرفروش و پرمخاطب این دوره از جشنواره است که هیچ کدام به این سینما تعلق نگرفته است.

رییس انجمن سینماداران و مدیر سینما ماندانا تاکید کرد: در ابتدا که جدول اکران سینما ماندانا در جشنواره به دست من رسید، فکر می‌کردم که بر اساس برنامه‌ریزی‌ها، برخی از سینماها این سه فیلم را نمایش نمی‌دهند اما بعد متوجه شدم اکثر سینماهای مردمی در این دوره ا�� جشنواره این سه فیلم را در اکران خود دارند.

وی ادامه داد: من به جِد از دبیر جشنواره می‌خواهم که به این مساله رسیدگی کند و چنین اجحاف‌هایی را مورد بررسی قرار دهد، هر چند که فکر می‌کنم این مساله برای آنها اهمیتی ندارد.

اشرفی افزود: نمی‌دانم چه کسانی جدول برنامه‌های نمایش فیلم‌ها را در سینماهای مردمی می‌بندند، با این حال عملکرد نشان می‌دهد که با این سینما مشکل دارند. شاید این مشکل تنها به دلیل وجود شخص بنده به عنوان رییس سینما است و یا با اسم سینما ماندانا مشکل دارند. شاید هم در گذشته خاطره خوبی از این سینما نداشته‌اند و اجازه نمایش فیلم‌های پرفروش در جشنواره را به این سینما نمی‌دهند.

مسئولان جشنواره از بخش خصوصی حمایت کنند
وی با اشاره به اینکه مدیریت سینما ماندانا توسط بخش خصوصی انجام می‌شود، بیان کرد: به جای اینکه مسئولان جشنواره از بخش خصوصی حمایت کنند و فیلم‌های پرفروش را در اختیار این نوع از سینماها قرار دهند، در حق این سینما اجحاف می‌کنند. سینما ماندانا تنها سینمای مناسب در شرق تهران است و مخاطبان بسیاری را همراه دارد. متاسفانه در این دوره از جشنواره به دلیل آنکه این سه فیلم سینمایی نمایش داده نشده است، با اعتراضات بسیاری از سوی مخاطبان مواجه شده‌اند. حتی برخی از آنها می‌گویند که شاید سینما ماندانا از درجه مناسبی در بین سینماها برخوردار نیست که فیلم‌های خوب در آن نمایش داده نمی‌شود. اگر دوست ندارند که سینما ماندانا در جدول سینماهای مردمی قرار نگیرد، به ما بگویند که ما هم تکلیف خود را بدانیم.

اشرفی در پاسخ به اینکه آیا اعتراضی از سوی شما برای نمایش این سه فیلم به جشنواره فیلم فجر صورت گرفته است یا خیر؟ توضیح داد: برای من مخاطبان سینما در شرق تهران از اهمیت بسیاری برخوردار هستند و با نگاه مثبت به این قضیه نگاه می‌کنند که شاید برنامه‌ریزی مناسبی صورت نگرفته است، اما این انتظار را از مدیران دولتی سینما دارم که از بخش خصوصی حمایت کنند و اجازه دهند مخاطبان شرق تهران نیز از تماشای فیلم‌های خود بهره‌مند شوند.

امسال سینمای جداگانه برای انجمن سینماداران در نظر گرفته نشد
رییس انجمن سینماداران و مدیر سینما ماندانا گفت: یکی دیگر از مشکلاتی که در این دوره از جشنواره به وجود آمده، درباره صنف سینماداران است. هر سال یک سینمای جداگانه برای انجمن سینماداران در نظر گرفته می‌شد و اعضای انجمن به همراه خانواده‌های خود برای دیدن فیلم‌ها، به آن سینما می‌رفتند اما متاسفانه امسال چنین اتفاقی نیفتاده است و تنها 50 سری بلیت برای انجمن در نظر گرفته‌اند که اعضا بتوانند این فیلم‌ها را ببینند. در ابتدا اعضای انجمن این بلیت‌ها را نپذیرفتند و بعد 30 سری دیگر بلیت به انجمن ارایه کرده‌اند که این مساله باعث آزرده خاطری اعضای انجمن شد.

وی در پایان گفت: ما فکر می‌کردیم در دوره مدیریت حجت‌الله ایوبی رییس سازمان سینمایی اتفاقات خوبی در سینما بیفتد، اما متاسفانه او مدیران خوبی را برای بخش‌های مختلف سینما در نظر نگرفته و اجحاف‌ها به سینما وجود دارد. این در حالی است که در دوران شمقدری چنین نگاه تبعیض‌گونه‌ای کمتر وجود داشت.

پرفروش‌های ماندانا
در چهارمین روز از سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر فیلم‌ های سینمایی «مرگ ماهی» به کارگردانی روح‌الله حجازی و «چهارشنبه 19 اردیبهشت» به کارگردانی وحید جلیلوند، پرفروش‌ترین فیلم‌ها در سینما ماندانا شدند. گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع : mehrnews.com

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه