: شاید خاطرتان باشد که در زمستان سال ۱۳۹۳ خورشیدی، تصویر یک پیراهن زنانه و اختلاف نظری که در مورد رنگ آن وجود داشت، ذهن بسیاری از کاربران اینترنت در سراسر دنیا را به خود مشغول کرده بود. در آن زمان هر کسی پیراهن یاد شده (تصویر پائین) را به رنگ متفاوتی می دید و مثلا برخی آن را سفید و طلایی و بعضی دیگر، آبی و مشکی یا آبی و طلایی می دیدند. حالا پس از نزدیک به دو سال، چند روز پیش یکی از کاربران توئیتر تصویری از یک جفت دمپائی لاانگشتی را به اشتراک گذاشته که تعیین رنگ آن همانند لباس یاد شده، بحث ها ...

 

: شاید خاطرتان باشد که در زمستان سال ۱۳۹۳ خورشیدی، تصویر یک پیراهن زنانه و اختلاف نظری که در مورد رنگ آن وجود داشت، ذهن بسیاری از کاربران اینترنت در سراسر دنیا را به خود مشغول کرده بود.

در آن زمان هر کسی پیراهن یاد شده (تصویر پائین) را به رنگ متفاوتی می دید و مثلا برخی آن را سفید و طلایی و بعضی دیگر، آبی و مشکی یا آبی و طلایی می دیدند.


 

این دمپائی چه رنگی است؟

 

حالا پس از نزدیک به دو سال، چند روز پیش یکی از  کاربران توئیتر تصویری از یک جفت دمپائی لاانگشتی را به اشتراک گذاشته که تعیین رنگ آن همانند لباس یاد شده، بحث ها و اختلاف نظرهای فراوانی را به دنبال داشته است.

بعضی از کاربران معتقد هستند که این دمپائی آبی و مشکی است، برخی آن را سیاه و قهوه ای می بینند و عده ای هم سفید و طلائی.

دلیل این اختلاف نظر را می توان به عوامل گوناگونی نسبت داد. از جمله باید به بخش تفسیر رنگ در شبکیه چشم انسان اشاره کرد که شامل سلول هایی میله ای، دایره ای و مخروطی شکل است و به واسطه آن ها تصویر نهایی به مغز مخابره می شود. در اولویت های بعدی هم می توان به ماهیت نوری که در تصویر دیده می شود و همچنین حسگری که در دوربین استفاده شده، اشاره نمود.


 

این دمپائی چه رنگی است؟


تصویر این دمپائی، از روز ۵ شنبه که منتشر شده تاکنون هزاران بار دیده و به اشتراک گذاشته شده و کاربران بر سر تعیین رنگ آن با هم بحث می کنند.

شما دمپائی بالا را به چه رنگ هایی می بینید؟ 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه